child-769030_640

Dziecko tęskni – jak sobie z tym radzić?

Co zrobić kiedy Twoje dziecko tęskni? Jest to bardzo ciężki temat, który nie ma jednego prostego i szybkiego rozwiązania. Kobieta pracująca nie spędza całego swojego czasu z dzieckiem, musi zostawić je pod czyjąś opieką i dalej być matką oraz autorytetem.

Ja staram się jak najwięcej rozmawiać z moimi maluchami i cały czas wszystko im tłumaczyć. Uważam, że ta metoda sprawdza się zawsze, aż zaskakujące ile rzeczy dziecko potrafi zapamiętać. Wystarczy powiedzieć zobacz to jest krem smarujemy nim twarz, a następnym razem kiedy maluch weźmie krem do ręki będzie wiedział co z nim zrobić (roczne dziecko spokojnie już to ogarnie). Tak samo podchodzę do tematu tęsknoty, cały czas rozmawiam, mówię, że praca jest ważna i mama musi zarabiać abyśmy mogli pozwolić sobie od czasu do czasu na przyjemności. Początki bywały ciężkie, dzieci nie chciały żebym wychodziła do pracy ale rozmowa i tłumaczenie dlaczego tak jest dużo dały. Pociechę przyniesie też ulubiony pluszak i solidny całus. Jeżeli zostawiamy dziecko pod opieką kompetentnej i zaufanej osoby, która zajmie jego uwagę i ciekawie zapełni mu czas to nie musimy się o nic obawiać.

Tak więc dużo rozmawiajcie, mówcie swoim dzieciom, że je kochacie i jak tylko z nimi jesteście poświęcajcie im całą swoją uwagę. Początki mogą być trudne ale z czasem maluch zacznie się przyzwyczajać i będzie o wiele łatwiej :)