office-620823_640

Jak pogodzić pracę i dziecko, czyli trochę o tym jak sobię radzę :)

Pierwszy post będzie dość ogólny, napiszę trochę o tym jak ja godzę. Nie jest to łatwe zadanie, szczególnie jeśli praca jest wymagająca i czasem musimy zabrać ją ze sobą do domu. Tak samo „dom zabieramy ze sobą do pracy”, nigdy nie wiadomo czy coś się nie wydarzy, dziecko się nie przeziębi, przewróci czy będzie czegoś potrzebowało. Trzeba być dostępnym 24 h na dobę. Czy da się to wszystko pogodzić?

Mi się udaje, chociaż przyznam, że często bywa ciężko. Kocham moje dzieci i kocham także pracę, niestety często zdarza się, że jestem niewyspana. Znalazłam jednak kilka rzeczy, które pomagają mi codziennym życiu i chciałabym się z wami tym podzielić.Dobra organizacja to podstawa. Ja staram się zaplanować wszystkie obowiązki na nadchodzący tydzień aby nic nie zostawało na ostatnią chwilę.

Zakupy, przygotowywanie posiłków i sprzątanie wykorzystuję do wspólnego spędzania czasu z dzieciakami. Jeżeli odpowiednio do tego podejdziemy może być naprawdę ciekawie. Moje dzieci bardzo lubią pomagać mi w kuchni, łączymy przygotowywanie obiadu z zabawą, wymyślamy nowe potrawy i bawimy się. Oczywiście nie zawsze to wychodzi bo wspólne gotowanie zajmuje trochę więcej czasu i niestety bywa, że sama muszę coś szybko przygotować. Tak samo staram podejść się do sprzątania czy wspólnych zakupów. Często padam ze zmęczenia ale jestem bardzo szczęśliwa i za nic nie zmieniłabym życia, które mam :) Na bieżąco postaram się wam pisać także o innych rzeczach, które ułatwiają codzienne życie :)