person-731144_640

Jedziemy na wakacje!

Uwielbiam lato, wakacje i odpoczynek. Zbliża się nasz wyjazd wakacyjny, a ja tak naprawdę już od miesiąca zastanawiam się co zabrać i jak się spakować. Listę robię cały czas i ciągle coś do niej dopisuję, zaczęłam się obawiać, że bagaż przekroczy nasze możliwości. Udało mi się jednak usiąść na spokojnie poszperać w internecie i zdecydować się co muszę zabrać, a czego nie. Pomyślałam, że i wam podrzucę moją listę bo komuś może się przydać.

Zdecydowanie musimy zadbać o apteczkę, moje dzieciaki są bardzo aktywne i małe zadrapania oraz stłuczenia pojawiają się u nich dość często. W apteczce powinny pojawić się plastry, gaza, woda utleniona, tabletki przeciwbólowe, coś na wymioty i biegunkę, tabletki na przeziębienie, wapno, maść na ugryzienia no i oczywiście jeśli wasze dzieciaki mają jakieś uczulenia czy problemy zdrowotne odpowiednie leki dla nich.

Jeśli chodzi o ubrania to dużo zależy od tego w jakie miejsce się wybieramy. Do Grecji czy Chorwacji nie trzeba zabierać ciepłej bluzy czy kurtki, w przeciwieństwie do naszego morza, gdzie nigdy nie wiadomo jaka pogoda nas czeka. Ja w ciepłe miejsca polecam zabrać przynajmniej dwa stroje kąpielowe, krótkie spodenki, spódniczki, lekkie koszulki, jedną bluzę w razie potrzeby no i oczywiście bieliznę. Dla dzieciaków zawsze biorę więcej koszulek na zmianę bo lubią się pobrudzić i lepiej być zabezpieczonym.

Dużo zależy także od tego jakim środkiem transportu podróżujemy, do auta możemy zabrać więcej rzeczy niż do samolotu. Jeśli jedziecie autem nie żałujcie dzieciakom zabawek, materacy i innych gadżetów wakacyjnych, przy podróży samolotem musimy niestety ograniczyć się do minimum. Musimy pamiętać również o ręcznikach plażowych (chyba, że mamy wypasiony hotel, który nas w nie zaopatrzy), ładowarce do telefonu no i oczywiście o wszystkich niezbędnych kosmetykach. O czymś jeszcze zapomniałam? Jak tak dorzućcie coś od siebie to z chęcią poszerzę moją listę o przydatne rzeczy :)