sowa

Drewniane zabawki edukacyjne

Idąc dalej tropem nauki postanowiłam przetestować kilka zabawek edukacyjnych. Z racji tego, że zrobiłam ostatnio porządki i wyrzuciłam wiele zepsutych zabawek, których jakość była kiepska postanowiłam tym razem wypróbować zabawki drewniane. O zabawkach drewnianych sporo już czytałam i słyszałam wiele dobrego.

Jakie są plusy? Zabawka jest solidna i długo wytrzymuje, co jest bezpieczne dla dziecka. Nie mamy obawy, ze zje jakiś plastikowy kawałek, który odpadnie lub, że się skaleczy. Kolejny plus to fakt, że wspieramy zwykle małych przedsiębiorców, którzy poświęcają wiele pracy na stworzenie takich zabawek, no i oczywiście drewniane zabawki świetnie się prezentują. Nie są one może najtańsze ale doszłam do wniosku, że zamiast trzech zabawek lepiej kupić jedną, która jest porządna. W tym poście chciałam przedstawić wam dwie drewniane zabawki edukacyjne, które pojawiły się w naszym domu i nas zachwyciły.

Zestaw optyczny samochodzik

Jest to genialna zabawka, która pozwala maluchom poznać kolory i bawić się nimi. Dziecko może eksperymentować z kolorami, formami optycznymi, efektami odbić światła, a także widmami świetlnymi. Zabawa kolorami jest bardzo ciekawa, moje maluchy są zafascynowane i przy okazji chcą wiedzieć coraz więcej na ten temat, myślę, że jest to świetny sposób aby zachęcić dziecko do zabawy i pozyskiwania nowej wiedzy.

zestaw-optyczny-samochodzik-haba

Zabawka motoryczna sowa

Jest to zabawka, która ćwiczy koncentrację i sprawność dłoni u dziecka. Oczywiście na tej podstawie powstało wiele aplikacji na telefon gdzie trzeba poprowadzić kulę do celu. Uważam jednak, że dla mniejszych dzieci taka wersja drewniana zabawki jest o wiele lepsza.

sowa