tv-154496_640

Czy dziecko powinno mieć w swoim pokoju telewizor?

Moje dzieciaki uwielbiają oglądać bajki, pozwalam im na to ale wszystko powinno mieć swoje granice. Ostatnio chciały aby w ich pokoju znalazł się telewizor i tutaj zaczęły się moje przemyślenia czy jest to dobry pomysł. Czy dziecko może mieć w swoim pokoju telewizor?

Temat jest dość trudny i podejście do telewizora różnych ludzi również. Z jednej strony telewizor jest zły i dzieci nie powinny spędzać zbyt dużo czasu na oglądaniu czegoś co zmarnuje ich czas. Z drugiej strony znaleźć można również bajki, które maluchy mogą oglądać i się rozwijać. Nie byłam przekonana do tego pomysłu ale postanowiłam spróbować. Po pierwsze żeby umieścić telewizor w pokoju dziecka trzeba mieć nad nim kontrolę. W końcu nie wiemy co się dzieje kiedy śpimy albo jesteśmy w pokoju obok. Możemy sprawdzać i wchodzić co jakiś czas do pokoju dziecka ale nie upilnujemy go w 100 %. Dlatego ważne jest również to czy dziecko nas słucha i czy mamy do niego zaufanie. Moje dzieci są grzeczne, wiadomo czasami bywa, że trochę narozrabiają ale to jak każde dziecko, staram się jednak ufać im w pewnych kwestiach i na próbę zdecydowałam się wstawić im telewizor do pokoju. Zasady są takie, że telewizor włączyć mogą tylko przed wcześniejszym uzgodnieniem tego ze mną. Na razie jest to czas próbny i jak do tej pory nie trafiłam na włączony telewizor bez zapytania.

Zastanawiam się jednak czy jest to dobre rozwiązanie. Może jednak telewizor nie powinien znajdować się w pokoju dziecka? Czekam na wsze porady, co o tym sądzicie. Czytałam trochę na ten temat w internecie ale dalej nie jestem przekonana czy w pokoju dziecka powinien być ten telewizor.