puzzle-ulice-w-miescie-ze-znakami-drogowymi-djeco

Puzzle drewniane – propozycje

O puzzlach drewnianych trochę już pisałam, było dlaczego warto je wybrać i jakie puzzle możemy znaleźć, możecie sprawdzić tutaj . Puzzle drewniane są świetne dla maluchów, które dopiero co uczą się nowego świata, są bezpieczne i solidne, ale możemy znaleźć również fajne puzzle dla starszych dzieci.

Ja chciałabym pokazać wam dzisiaj kilka ciekawych puzzli, które mi i dzieciakom najbardziej przypadły do gustu. Ja jestem zadowolona z jakości i wykonania, a także z przeznaczenia puzzli drewnianych. Można nauczyć się na prawdę bardzo przydatnych rzeczy.

Puzzle ulice – to mój zdecydowany faworyt. Puzzle genialnie się spisują, dzieci uwielbiają się nimi bawić, a ja wiem, że uczą się czegoś przydatnego. Staram się od czasu do czasu przyłączyć do zabawy aby upewnić się, że rozumieją na czym polega ruch uliczny i jakich zasad należy się trzymać. Taka zabawa przyczynia się do bezpieczeństwa malucha na drodze, jeśli widzi czerwone światło wie, że należy stać bo jadą samochody. Puzzle składają się z 24 elementów + 5 znaków drogowych. Korzystać z nich mogą dzieci już powyżej 3 lat. U nas z tych puzzli korzystamy bardzo często, do zabawy włączamy samochodziki i uczymy się wspólnie jak poruszać się po ulicach.

Puzzle w mieście – tutaj mamy do czynienia ze zwykłymi puzzlami, należy ułożyć je tak aby odtworzyć rysunek z obrazka. Puzzle te przedstawiają piękne i kolorowe miasto, nie są już takie proste do ułożenia więc maluchy mają z tym trochę więcej roboty, puzzle przeznaczone są dla dzieci powyżej 4 lat.

puzzle-ulice-w-miescie-ze-znakami-drogowymi-djeco

Puzzle warstwowe – to dość ciekawa zabawka edukacyjna. Puzzle składają się z 4 warstw, na każdej przedstawiony jest proces w jakim powstaje włóczka z wełny owczej. Puzzle mają różne poziomy trudności, co jest bardzo fajne bo dziecko po kolei może uczyć się układania puzzli. Zabawka przeznaczona jest dla dzieci powyżej 3 roku życia.

puzzle-warstwowe-4w1-strzyzenie-owiec-sevi

Mam nadzieję, że puzzle drewniane spodobają się zarówno wam, jak i dzieciakom wymienione przeze mnie zabawki edukacyjne, życzę owocnej zabawy :)