toddler-room-569199_1280

Kuchnia dla dzieci – czyli w co się bawić w domu?

Na dworze nieraz słota, a dzieciom w domu się nudzi. Jako rodzice musimy znaleźć im odpowiednią rozrywkę – nie możemy przecież pozwolić im siedzieć w cały dzień przed telewizorem lub grami komputerowymi. Takie przyjemności trzeba odpowiednio dozować, by dzieci się nie wciągnęły. Poza tym dzieci potrzebują dużo aktywności ruchowej, ciężko jednak o to zadbać, przebywając w domu.

Na szczęście mamy dostępnych wiele zabawek, które stwarzają ogromne pole do wyobraźni dla dzieci. Dzieci na są bardzo pomysłowe i nieraz wystarczy im kilka przedmiotów, by stworzyć z nich magiczny świat. Jednak dzieci lubią też mieć dużo zabawek – wtedy ich świat staje się wzbogacony o nowe elementy. Każda nowa zabawka to pretekst do wielu różnych zabaw.

Zabawek jest wiele, więc nie będę ich wszystkich wymieniać, jednak chciałam zwrócić uwagę na zabawkę jaką jest kuchnia dla dzieci. Moim zdaniem każde dziecko powinno mieć taką w domu. Dlaczego? Bo się sprawdza! Taka zabawka potrafi zająć dzieci naprawdę na wiele godzin!

Dzieci uwielbiają bawić się w takie zabawy jak dom, rodzina, szkoła. Jest to naturalne, ponieważ dzieci naśladują dorosłych – chcą się poczuć, tak jak oni. Dlatego bawią się udając, że robią coś, co tak naprawdę na co dzień robią opiekunowie. Kuchnia dla dzieci stanowi zatem nieodłączny element wielu z takich zabaw. Na przykład, jeżeli dzieci bawią się rodzinę, dziecko – mama musi coś ugotować – najczęściej z piasku i kamieni, a reszta dzieci, musi zapracować na obiad szukając składników – liści, trawy, lub może czegoś z prawdziwej kuchni.

Pomysłów na zabawy jest wiele a kuchnia dla dzieci może stać się inspiracją do wielu z nich. Dlatego warto zainwestować w taką zabawkę i zapewnić dziecku wiele godzin wspaniałych zabaw.