układanki drewniane

Układanki drewniane – świetny prezent na Mikołaja!

Mikołajki już lada chwila. Jeśli nie macie jeszcze prezentu dla swojego dziecka pora się spieszyć, bo ten weekend to praktycznie ostatni moment na to żeby się za nim rozejrzeć. Nie macie pomysłu? Pokażę Wam co ja kupiłam dla moich dzieci.

Długo zastanawiałam się co w tym roku umieścić w mikołajkowej paczce. Gdy przypomnę sobie swoje dzieciństwo dochodzę do wniosku, że teraz w sklepach jest tyle rzeczy, że nie wiadomo do końca co kupić. Jakieś dziwne lalki, potworki z kreskówek, interaktywne zabawki… Od tego wyboru może się aż zamieszać w głowie. Początkowo przeglądałam nowości w ofercie różnych sklepów internetowych, ale ostatecznie postanowiłam, że pójdę w klasykę i kupię coś czym jako dziecko sama lubiłam się bawić. Gdy byłam jeszcze za mała na klocki lego, moją najlepszą zabawką były układanki drewniane. Niby prosta rzecz, ale daje ogromne pole do popisu i rozwija kreatywność!

układanki drewniane

Dla młodszej pociechy wybrałam diamenty przestrzenne, którymi można grać w domino. Zabawa polega na tym, że każdy z graczy musi wybrać kolor diamenty, a następnie dopasowuje się kolor na bocznej ściance swojej kostki do koloru kostki znajdującej się już na planszy. Kostka musi być ułożona kolorem od góry i wygrywa ta osoba, która będzie miała największą ilość swojego koloru. Starsze dziecko chodzi niebawem pójdzie do przedszkola, więc wybrałam drewnianą układankę z literami alfabetu. Z jednej strony klocków są litery, a z drugiej cyfry rzymskie i arabskie odpowiadające kolejności tych liter w alfabecie. Mam nadzieję, że dzięki tej zabawie moje dziecko szybciej nauczy się liter i dzięki temu lepiej odnajdzie się w przedszkolu. Może młodsze przy okazji też się zainteresuje :)

układanki drewniane

Dam Wam znać po Mikołaju jak spodobały się moim dzieciom te układanki. Drewniane zabawki to moim zdaniem dobry wybór, bo są ekologiczne i co tu dużo mówić, to klasyka sama w sobie! Jeśli macie już prezent na Mikołajki, może mój wpis pomoże Wam trochę w wyborze prezentu pod choinkę. Ja jeszcze nie wiem na co się zdecyduję. A Wy co kupiliście swoim pociechom na Mikołaja?